W ramach wspierania małżeństw tej samej płci

Jedenaście lat temu Massachusetts stało się pierwszym państwem w kraju, które przyznało małżeństwom tej samej płci pełne prawne uznanie. Obecnie małżeństwa osób tej samej płci są legalne, poprzez działania legislacyjne lub sądowe lub głosowanie powszechne, w ponad 35 stanach i Dystrykcie Kolumbii. Jest uznawany przez rząd federalny. A sondaże konsekwentnie pokazują, że popiera je zdecydowana większość Amerykanów. Jednak w Ohio, Kentucky, Michigan i Tennessee szósty sąd okręgowy apelacji orzekł na korzyść praw i poprawek do konstytucji, które definiują małżeństwo jako związek wyłącznie mężczyzny i kobiety, odmawiając uznania małżeństw osób tej samej płci. Biorąc pod uwagę sprzeczne orzeczenia niższego sądu, Sąd Najwyższy podjął tę kwestię. Trybunał wysłucha wystąpień ustnych 28 kwietnia i oczekuje się, że wyda swoje orzeczenie do końca bieżącej sesji, w czerwcu. Uważamy, że Trybunał powinien rozwiązać ten konflikt na rzecz pełnego uznania małżeństw osób tej samej płci w całych Stanach Zjednoczonych. Podstawową zasadą wszelkiej opieki medycznej jest akceptacja pacjentów takimi, jakimi są, kim są, z szacunkiem i bez uprzedzeń lub osobistych planów. Na większości świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, była długa, smutna historia złego traktowania homoseksualistów i niezrozumienia homoseksualizmu, normalnego wyrazu ludzkiej seksualności. To złe traktowanie sięgało od braku szacunku do śmieszności, od ostracyzmu do ludobójstwa. Medycyna i psychiatria niegdyś postrzegały homoseksualizm jako zachowanie dewiacyjne i wytworzyły wiele bezpodstawnych, głupich teorii, które je tłumaczą1. Do 1987 r. Włączano go (choć coraz mniej wyraźnie) do Podręcznika diagnostyczno-statystycznego zaburzeń psychicznych, pomimo dowodów na to, że jest inaczej. I wciąż są dostawcy usług medycznych, którzy oferują sposoby leczenia homoseksualizmu tak, jakby to była choroba. Wielu z nas od dziesięcioleci zna ludzi, którzy czuli, że nie mają innego wyboru, jak ukryć swój homoseksualizm za pomocą fałszywych zachowań i pozornych małżeństw.2 Zbyt często lekarze widzieli cenę, jaką ich pacjenci płacili za brak akceptacji homoseksualizmu przez społeczeństwo. Piętno i wstyd prowadzą do stresu, niepokoju, dysfunkcyjnych zachowań, depresji, a nawet samobójstw. Dla nas wszystkich tożsamość seksualna jest istotną częścią tego, kim jesteśmy. Ci, którzy są homoseksualni w społeczeństwie, które nie mogą wyrazić akceptacji i szacunku, cierpią z powodu stałej tożsamości i stałej bariery normalnego życia.
W tym kraju i wielu częściach świata sytuacja się zmienia. Widzimy większy szacunek i akceptację ludzi bez względu na ich seksualność. Widzieliśmy jednak także wysiłki zmierzające do uniknięcia akceptacji. Zaledwie kilka tygodni temu gubernator Indiany z dumą podpisał ustawę umożliwiającą dyskryminację homoseksualistów, jeśli dyskryminacja miała być poparta przekonaniami religijnymi. Na szczęście publiczne oburzenie przekonało gubernatora i ustawodawczą do wycofania, twierdząc, że to wszystko było nieporozumieniem. Teraz zmienili prawo, aby zapewnić wyraźną ochronę orientacji seksualnej.
Małżeństwa osób tej samej płci powinny być akceptowane zarówno jako kwestia sprawiedliwości, jak i jako środek promujący zdrowie.3 Małżeństwo jako instytucja dotyczy stabilnych, długotrwałych związków, które jak wiemy sprzyjają zdrowiu, zmniejszają ryzyko niektórych chorób i promują zdrowie. zdrowe rodziny. Wszyscy pracownicy służby zdrowia wiedzą, że u osób z przewlekłą i ciężką chorobą prawie zawsze zależy od rodziny. A gdy wszystko staje się naprawdę trudne, tak jak wtedy, gdy trzeba podejmować decyzje dotyczące życia i śmierci, lekarze wiedzą, że rozmowa z partnerem pacjenta nie jest prawnie taka sama jak praca z małżonkiem pacjenta. Wiele par tej samej płci wychowuje obecnie dzieci, a zdrowie tych dzieci wymaga, aby ich rodzice mieli pełne prawa i ochronę małżeństwa. W naszym społeczeństwie małżeństwo jest często niezbędne do uzyskania i utrzymania odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego dla obu członków pary i dla ich dzieci. Ponad 1000 federalnych świadczeń przyznawanych jest przez małżeństwo, w tym dostęp do medycznych zwolnień lekarskich, Medicaid i Veterans Affairs. Niektóre z tych świadczeń są jednak zagrożone w przypadku małżonków tej samej płci w państwach, które nie uznają ich związku. Obecna sytuacja – z małżeństwami osób tej samej płci, w tym z rodzinami z dziećmi, prawnie uznanymi w niektórych państwach, ale nie w innych – nie ma sensu, a szkodliwe konsekwencje dla zdrowia są dobrze udokumentowane.
Sąd Najwyższy powinien wymagać pełnego uznania małżeństw osób tej samej płci w całym kraju. Jeśli Trybunał inaczej postąpi, bez względu na logikę prawną dojdzie do wyraźnej niesprawiedliwości. Ta niesprawiedliwość zaszkodziłaby zdrowiu i dobrobytowi milionów Amerykanów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
[hasła pokrewne: psycholog poznań, angiolog, darmowe leczenie ]
[więcej w: beagle allegro, chirurgia dziecięca warszawa, ubranka do chrztu allegro ]