Skuteczność aerozolizowanej tobramycyny u pacjentów z mukowiscydozą ad 8

Koszt podawania tobramycyny w aerozolu trzy razy dziennie to połowa dziennego kosztu podawania dwóch dożylnych antybiotyków w domu i jednej piątej dziennych kosztów podawania dwóch dożylnych antybiotyków w szpitalach w rejonie Seattle. Ciągły rozwój wydajniejszych, uruchamianych wdechem (zamiast ciągłych przepływów) nebulizatorów znacznie zmniejszy utratę tobramycyny podczas podawania aerozolu, zmniejszając w ten sposób dawkę (ilość umieszczoną w nebulizerze) i koszt antybiotyku. Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez dotację (A021 9-1) od Fundacji Mukowiscydozy.
Jesteśmy wdzięczni Dr. Richardowi Lemenowi (Departament Pediatrii, University of Arizona, Tucson) za jego wkład w opracowanie i wdrożenie studium, a także za jego recenzję manuskryptu; do Judy Williams-Warren i Sharon McNamara za nadzór nad realizacją badania, a także za ich przegląd manuskryptu; do Donny Hedges, menedżera danych; do Marty ego Cohena, farmaceuty badawczego; Allanowi Weberowi, kierownikowi laboratorium; do koordynatorów badań Karin Coyne (San Diego, Kalifornia), Kathy Hyman (Filadelfia), Vikki Kociela (Cincinnati), Jane McNamara (Boston), Sara Rae (Portland, Oreg.) i Michelle Todd (Tucson), za ich wkład do realizacji protokołu badania; pacjentom i ich rodzinom za udział w badaniu; oraz Tanya Desloover za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Od Departamentów Pediatrii (BWR, RLG, SJA, KW, ALS), Biostatystyki (MAM) i Epidemiologii (SJA), Szkół Medycyny i Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej, University of Washington, oraz Szpitala Dziecięcego i Centrum Medycznego, zarówno w Seattle; Departament Pediatrii, Tufts University School of Medicine, Boston (HLD); Departament Pediatrii, Oregon Health Sciences University, Portland (JDE); Departament Pediatrii, University of California School of Medicine, San Diego (IRH); Departament Pediatrii, Temple School School of Medicine, Filadelfia (DVS); i Departament Pediatrii, University of Cincinnati, Cincinnati (RMK, RWW).
Prośba o przedruk do Dr. Ramseya w Programie Cystic Fibrosis, Children s Hospital i Medical Center, 4800 Sand Point Way NE, PO Box C-5371, Seattle, WA 98105.
[podobne: łóżko chowane w szafie allegro, olej ryżowy na włosy, leukoencefalopatia ]